KakanjLive | Ponedjeljak, 25.09.2017. godine

Borac kaznio promašaje Mladosti

05.12.2015. - Sjajnu sezonu igrači Mladosti zasjenili su porazom od banjalučkog Borca, koji je u dramatičnoj završnici kaznio brojne promašaje domaćih napadača i u sudijskoj nadoknadi golom rezerviste Lazara Marijanovića došao do tri dragocijena boda

mladostborac_radost

Oko 1.000 promrzlih navijača nezadovoljno je napustilo tribine jer su razočarani igrom svojih ljubimaca u posljednjem ovojesenjem nastupu. Umjesto sigurne i uvjerljive pobjede, igrači Mladosti su po prvi put pognute glave napustili teren u Doboju,koji je dosad bio neosvojiva tvrđava za sve prvoligaše i premijerligaše.

U prvom dijelu igre Mladost je dominirala i stvarala prilike i zaista je pravo čudo kako na odmor nije otišla bar s pet golova prednosti. Ređale su se prilike za prilikom, ali mreža Bojana Jovića ostala je netaknuta. Krenulo je prilikom Šišića u 5-oj minuti, kada je golman Jović odbio udarac Kobilice do Šišića,čiji je šut iz neposredne blizine Bečelić izblokirao i spasio siguran pogodak.Zrele prilike nisu iskoristili Kovač u 26. I Dilaver u 32.minuti.U 34.minuti bilježimo prvi udarac gostiju u prvom poluvremenu, kada je Hadžić odbranio šut Jandrića.Dvije minute kasnije Jandić i Koljić duplim pasom izigravaju odbranu Mladosti, Koljić prelazi i golomana Hadžića, ali traljavo šutira i Isaković spašava vodstvo gostiju. Kazna umalo nije stigla u 38.minuti kada je udarac Edina Husića uzdrmala prečku,a odbijenu loptu Dilaver sa pet metara prebacuje preko gola.U 42.minuti Jović fenomenalnom odbranom izbija loptu ispod prečke koju je uputio kapiten Dilaver.

I početak drugog poluvremena pripada domaćim igračima,koji su već u 50.minuti imali kolosalnu šansu.Bila je to najljepša akcija na utakmici u kojoj su učestvovali Dilaver,Ramović i Kovač, koji je čak prevario golmana Jovića, ali je pogodio spoljni dio mreže.U 56.minuti Edin Husić šutira,golman odbija do Dilavera koji gađa desni ugao, ali Jović ponovo brani.U 67.minuti Redžić je s distance pokušao iznenaditi nezaposlenog Hadžića, koji je krajnjim naporom loptu izbio u korner. Kazna stiže sedam minuta kasnije. Kovač snažno šutira, Jović zakratko loptu odbija do Anela Husića, kojem nije bilo teško zatresti praznu mrežu za dugoočekivano vodstvo. Primljeni pogodak nije obeshrabrio Banjalučane, koji kreću na sve ili ništa. Trener Vranješ mijenja Tonija Jovića i Ajdina Redžića i šansu pruža rezervistima Milanu Stojanoviću i Lazaru Marijanoviću. Bili su to pravi potez trenera Borca jer su upravo ova dvojica rezervista donijeli preokret i njima pripadaju najveće zasluge za trijumf gostiju.

U 86.minuti Stojanović je probio desni bok Mladosti, centrirao u srce šesnaesterce gdje se najbolje snašao Uglješa Radinović i loptu ubacio u mrežu Hadžića za izjednačenje - 1:1.
U trećoj minuti sudijske nadoknade identična situacija.Ponovo je začetnik akcije bio Stojanović, čiji je udarac odbio golman Hadžić do Marijanovića, kojem nije bilo teško s peterca pogoditi mrežu i svom timu donijeti tri dragocijena boda.

Igrači Borca kaznili su brojne promašaje Mladosti, koja je ovim porazom zasjenila jednu sjajnu sezonu u kojoj je ostvarila solidnu bodovnu zalihu. Ovaj neočekivani poraz ne treba tragično shvatiti jer je plan prebačen i osigurano mjesto u „zlatnoj“ sredini, što se može smatrati velikim uspjehom.

Mladost(DK)-Borac 1:2

StadionMladosti. Gledatelja 1000. Sudac: Vladimir Bjelica (Istočno Sarajevo). Pomoćnici: Davor Beljo (Mostar) i Moamer Čaušević (Sarajevo). Delegat: Ljubuša Tripunović (Doboj). Posmatrač suđenja: Sead Kulović (Sarajevo).Strijelci:1:0 A.Husić(77), 1:1 Radinović (86), 1:2 Martinović (90+3). Žuti kartoni:Isaković (Mladost), Redžić i Predragović (Borac).

MLADOST(DK): Hadžić, Rizvanović, Karahmet, Isaković, Čović (od 18.Ramović), Musić, E.Husić, Šišić (od 78.Bošković), Kobilica (od 67.A.Husić), Kovač, Dilaver. Trener:Ibro Rahimić.

BORAC: B.Jović, Bečelić, Paštar, Saničanin, Vidović, Redžić (od 80.Stojanović), Radinović, Predragović (od 90+3 Savić), Jandrić, Koljić, T.Jović (od 67.Marjanović). Trener: Željko Vranješ.