KakanjLive | Srijeda, 20.09.2017. godine

Agić, Bevrnja i Lilić o pobjedi nad Gračanicom

24.04.2017. - U nevjerovatnoj rukometnoj predstavi i direktnom duelu koji je odlučivao putnika u Premijer ligu Bosne i Hercegovine rukometaši Kaknja su savladali Gračanicu i došli na prag plasmana (preostale još dvije utakmice protiv objektivno slabijih protivnika Sane i Slobode) u elitni rang bh rukometa. Agić, Bevrnja i Lilić su u izjavama za naš portal govorili o velikoj pobjedi

Ne stišava se još uvijek euforija koja je zavladala našim gradom od subotnje večeri i duela rukometnih klubova Kaknja i Gračanice. Kakanjci su još jednom pokazali zašto su grad šampiona, grad dobrih ljudi i grad u kojem sport iz godine u godinu sve više napreduje.

U paklenoj atmosferi pred više od 1.000 gledalaca rukometaši Kaknja su u utakmici sezone, u direktnom okršaju za Premijer ligu u dramatičnoj završnici savladali Gračanicu rezultatom 30:29. Mladost, borbenost i zajedništvo pobijedili su u duelu sa iskustvom, u duelu sa Doborcem, Salkićem, Begićem i Tufekčićem koji imaju na desetine ovako bitnih utakmica u svojim rukama.

Dvorana popunjena do posljednjeg mjesta i ogromna podrška sa tribina bili su dodatni vjetar u leđa Zaimovićevim izabranicima, ali ipak nije sve tako sjajno krenulo po rukometaše Kaknja. Već nakon uvodnih desetak minuta gosti su imali tri, pa i četiri gola prednosti, da bi na odmor otišli sa solidnom zalihom od tri gola (13:16).

U nastavku Kakanj preko Agića i Purića poravnava rezultat, da bi Adi Đuhera donio prvo vodstvo Kaknju na ovom susretu (20:19). Gosti predvođeni iskusnim Doborcem i Salkićem odlaze na plus tri i imali su sve u svojim rukama, ali publika je imala puno povjerenje u Zaimovićeve pulene i nastavila je da pruža ogromnu podršku sa tribina. Agić i Glumičić stvari vraćaju na početak. Tufekčić i Begić na jednoj, a Denjo i Purić na drugoj strani su pogađali za nastavak neizvjesnosti (29:29), a sudijski par Čedić i Đerzić pokazuje na sedmerac za Gračanicu i dvije minute kazne za Agića na manje od tri minute prije kraja susreta. Stvari na terenu su išle na ruku gostima iz Gračanice, ali tako nije mislio sjajni Lilić koji je odbranio sedmerac bivšem reprezentativcu BiH, Damiru Doborcu i dao vjetar u leđa svojim igračima. Na drugoj strani minutu i 33 sekunde prije kraja sjajni Purić novim golom donosi prednost domaćinu (30:29) koji je do kraja sačuvao svoj gol i nastupilo je veliko slavlje...

Uslijedile su suze radosnice na licima kakanjskih rukometaša, a pobjedu su kratko za naš portal prokomentarisali Agić, Bevrnja i golman Lilić

Amar Agić

Nova sjajna predstava Amara Agića koji je svojim golovima publiku dizao na noge

-Prije svega želim se zahvaliti sjajnoj kakanjskoj publici na ogromnoj podršci koju su nam pružali svih 60 minuta. Vjerovali su u nas kada smo imali i deficit od tri gola razlike, nosili nas cijelo vrijeme, a na kraju je presudila veća želja i naša borbenost, naše zajedništvo koje imamo, rekao je sjajni krilni igrač Kaknja Amar Agić u izjavi za KakanjLive.

Adnan Bevrnja

Adnan Bevrnja postigao šest golova u pobjedi Kaknja nad Gračanicom

-Kada ne igrate godinu dana zaista je teško posmatrati sve ono što vaše kolege rade na terenu. Danas smo zahvaljujući našoj jakoj odbrani uspjeli da limitiramo njihove najbolje igrače i da slavimo u utakmici koja nas vodi u Premijer ligu, riječi su Adnana Bevrnje koji je u ovoj sezoni odigrao tek nekoliko utakmica budući da je imao tešku povredu, ali je u pobjedi Kaknja nad Gračanicom ugradio šest golova.

Samir Lilić

Samir Lilić je briljirao na golu Kaknja sa 17 odbrana

-Zaista nevjerovatan osjećaj. Ne znam šta da kažem. Odigrali smo sjajnu utakmicu. Hvala publici koja nam je nesebično pružala podršku cijelo vrijeme i vjerovala u nas. Ovo je nagrada za sve momke koji su dali nemjerljiv doprinos kroz cijelu sezonu. Ja sam na kraju za svoj rad nagrađen tim odbranjenim sedmercom Doborcu i hvala Bogu slavili smo, rekao je skromni Samir Lilić koji je još jednom bio fenomenalan i u duelu sezone je na svom kontu imao 17 odbrana.

Nakon odlične utakmice i pobjede protiv Gračanice nezahvalno je izdvajati pojedinačni učinak igrača koji su dali i posljednji atom snage u velikoj pobjedi u utakmici karijera za većinu njih. Naravno pored igrača najveće zasluge pripadaju treneru Nedžadu Zaimoviću, njegovim asistentima Šestoviću i Demiru, kao i kompletnoj Upravi kluba na čelu sa predsjednikom Džemalom Bećirhodžićem.

Kakanj će od naredne godine imati novog premijerligaša ... euforija se ne stišava, ali ne želimo žuriti, a vjerujem da Zaimović i njegovi hrabri momci ništa neće prepustiti slučaju. U narednom kolu Kakanj je slobodan, dok u pretposljedjnem gostuje kod ekipe Sane, a u posljednjoj utakmici sezone u Kakanj dolazi Sloboda Solana, koja još uvijek ima šansu da izbori plasman u Premijer ligu. Zato je potrebna podrška našim rukometašima i u preostala dva susreta, posebno u duelu sa Solarima. Ispunimo još jednom Sportsku dvoranu, pružimo podršku našim rukometašima i zajedno proslavimo još jednu sjajnu godinu kakanjskog sporta.