KakanjLive | Utorak, 24.10.2017. godine

Mladost pobjedom zasladila opstanak

30.04.2016. - Pobjedom protiv veoma dobre ekipe Travnika, nogometaši Mladosti tri kola prije kraja osigurali su opstanak u premijerligaškom društvu, što je za jednog debitanta više od podviga, pogotovo ako se u vidu ima činjenica da iz Premijer lige ispada čak šest klubova

Iako opterećeni imperativom pobjede jer im je utakmica protiv Mladosti bila posljednja nada u spas, igrači Travnika od samog početka zaigrali su veoma dobro i već u 5.minuti preko brzonogog Asima Zeca imali kolosalnu šansu,ali se vratar Adnan Hodžić nije dao iznenaditi.Gosti su prvih pola sata imali veći posjed lopte, kratkim pasovima uspjeli su dominirati, ali bez izrazitijih prilika jer je odbrana Mladosti djelovala sigurno. Ipak, Mladost prva stiže do vodstva. Isaković je u gužvi pred golom Nurkovića "makazicama" šutirao, lopta se od prečke odbila do Harisa Dilavera koji glavom pogađa mrežu gostiju za 1:0 i veliko slavlje Crvene legije.

Tek što je počelo drugo poluvrijeme Travničani stižu do izjednačenja.Anel Ćurić dubinskom loptom pronalazi Asima Zeca,koji u trku prelazi Karahmeta,a zatim i golmana Hadžića i pogađa praznu mrežu za 1:1.Samo tri minuta kasnije Mladost propušta možda i najzreliju priliku utakmice.Husić je prešao tri igrača,loptu servirao Šišiću koji šutira pored gola.U 70.minuti Anel Husić snažno šutira, golman NUrković loptu krajnjim naporom izbija u korner.Tri minute kasnije Germain Kouadio bježi odbrani Mladosti,ulazi u 16-sterac,šutira pored gola iz veoma povoljne prilike.U istoj minuti, iz brze kontre Dilaver izlazi pred Nurkovića, ali Alerksić uspijeva izblokirati njegov udarac i aspasiti svoju mrežu.U burnoj završnici, kada su se smjenjivali napadi i šanse i sjedne i s druge strane, bilježimo 100%priliku rezerviste Zajmovića,čiji udarac nogom brani golmaan Hadžić.Kazna stiže u 87.minuti.Šišićev udarac iz slobodnjaka golman Nurković izbija u korner,iz kojeg Šišić proigrava Sušića,a ovaj ponovo Šišića, čiji centaršut u velikoj gužvi spretni Mirza Kovač glavom šalje pod prečku,od koje se lopta odbija u mrežu za novu,treću uzastopnu pobjedu.
Sudija Skakić, koji je svojim perfidnim suđenjem često izazivao gnjev navijača, igrača i vodstva Mladosti, utakmicu je produžio za čak pet minuta,U 90+1 gosti opasno prijete.Zajmovićev udarac Hadžić izbacuje u kornmer, anakon ubačaja iz ugla, Aleksić glavom šutira pored gola.U 90+4.minuti rezervista Igor Poček izlazi sam pred vratara Nurkovića, koji padom u noge spašava goste težeg poraza.

S nova tri boda, koja su osvojena teškom mukom, Mladost je zasladila opstanak. Nakon posljednjeg zvižduka suca Skakića uslijedilo je nezapamćeno slavlje igrača, trenera Rahimića i njegovih saradnika i predsjednika Mensura Mušije, koji su svoju radost podijelili sa vjernim navijačima, posebno Crvenom legijom koja je ovu utakmicu pratila na novoj zapadnoj tribini.

Mladost - Travnik 2 :1

KAKANJ Stadion Mladosti u Doboju. Gledatelja 800.Sudac: Dragan Skakić 6 (Gradiška). Pomoćnici: Arnel Novalić (Doboj Istok) i Mirza Čehaja(Goražde).Četvrti sudac Haris Kaljanac(Sarajevo).Delegat:Goran Skoko (Ljubuški).Posmatrač suđenja:Salem Prolić(Sarajevo).
Strijelci:1:0 Dilaver (31), 1:1 Zec (50), 2:1 Kovač (87).
Žuti kartoni: Šišić, Musić, Milisavljević i Isaković(Mladost), Ćurić, Varupa, Kovač (Travnik).
MLADOST(DK): Hadžić 7, Sušić 7, Karahmet 6,5, Isaković 7,5, Musić 6,5, Bošković 6,5, Šišić 7, Hodžić 6(63.;ilisavljević 6,5), Rizvanović 6(od 53.M.Kovač 6,5, Dilaver 7, Husić 6 (od 81.Poček).Trener:Ibro Rahimić.
TRAVNIK: Nurković 6,S. Kovač 6,5, Jašarević 6, Aleksić 7,Varupa 6(od 90.Fazlić-),Jelić 7, Nuhić 6,5, Ćurić 6,Zec 7,Smajić 6(od 60.Zajmović 6), Kouadio 7.Trener:Boris Gavran.