KakanjLive | Utorak, 21.11.2017. godine

Čelik savladao Rudar na turniru u Viutezu

16.07.2017. - Golovima Šišića i Kouadia zenički Čelik je savladao kakanjski Rudar u finalu ovogodišnjeg turnira ''Galib Mujičić'', dok je Mladost rutinski savladala FK Vitez rezultatom 2:0 u borbi za treće mjesto.

Nakon što su jučer Čelik i Rudar ubilježili pobjede nad ekipama Viteza i Mladosti, danas je na programu prvo bila utakmica za treće mjesto između dobojske Mladosti i ekipe FK Vitez. U ovom duelu Mulalić je na teren poslao ekipu koja će za šest dana konkurisati za prvih 11 u duelu sa Vitezom u okviru prvog kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Ekipa dobojske Mladosti je u susretu protiv Rudara koristila usluge uglavnom juniora kojima su bili pridruženi Bukvić, Kalajanović i Hiroš.

Već na otvarajnu susreta protiv Viteza Mladost prijeti preko Lazića, Aganspahića i Karahmeta, ali bez većih problema po gol Hrustića. U sedmoj minuti u sjajnoj prilici se našao Šišić, ali njegov udarac sa 10 metara brani golman Viteza. U 21. minuti Aganspahić je srušen u šesnaestercu Viteza, a sudac Ivan Gelo pokazuje na bijelu tačku. Siguran realizator kaznenog udarca bio je Filip Arežina za 1:0. U 29. miuti Arežina je mogao i do svog drugog gola, ali je šutirao pored lijeve stative Hrustića.

U 42. minuti novu sjajnu priliku za Mladost je imao Šišić koji je šutirao sa sedam metara, ali golman Viteza i iz ovog duela izlazi kao pobjednik. U finišu prvog poluvremena slobodan udarac za Mladost je izveo Filip Arežina koji je pogodio desnu stativu gola Hrustića, a odbijenu loptu Aganspahić zakucao u mrežu Viteza za 2:0 i sa ovim rezultatom se otišlo na odmor. U drugom poluvremenu Mladost je rutinski odigrala i sačuvala rezultat i na kraju više nego zasluženo slavila u borbi za treće mjesto.

FK VITEZ – FK MLADOST DK 0:2 (0:2)

Gradski stadion Vitez

Gledalaca: 400

Sudije: Ivan Gelo, Ekrem Šišić i Ismir Kargić. Delegat: Nedim Arnaut

Strijelci: 21. min Arežina (pen.) 1:0 , 44. min Aganspahić 2:0

FK VITEZ: Hrustić, Osmančević, Jusić, Alić, Šut, Šiš, Rebihić Salkić, Haskić, Zukan, Petak. Igrali su još: Pjanić, Haskić, Smajić, Dražić, Laić, Fetić. Trener: Šaban Haskić.
FK MLADOST DK: Velić, Čomor, Karahmet, Isaković, Metalsi, Zahirović, Šećerović, Arežina, Aganspahić, Lazić, Šišić. Igrali su još: Rondić, Jusić, Mujagić, Benović, Rizvanović. Trener: Edis Mulalić.

Čelik bolji od Rudara u finalu

Na otvaranju finalnog susreta između Čelika i Rudara prvi prijete zeleno-crni preko Kobilice koji šutira sa 16 metara već u drugoj minuti, ali lopta odlazi preko gola Markovića. Na drugoj strani Čelik je pokušao preko Kadrića, ali njegov udarac brani Čelebić krajnjim naporom. U osmoj minuti Vehab sam izlazi na Markovića, ali šutira pored lijeve stative gola Zeničana. Dvije minute kasnije pokušao je Kouadio dalekometnim udarcem. Šutirao je snažno sa 20 metara, ali Čelebić je odbranio njegov udarac. U 25. minuti nova prilika za tamnoputog napadača Čelika. Oslobodio se svog čuvara, pa čak i prevario Čelebića kojeg je lobovao, ali lopta odlazi preko gola. U 42. minuti Čelebić krajnjim naporom bani i udarac Imamovića koji je išao u donji desni ugao, a samo minutu kasnije bivši igrač Mladosti, Aldin Šišić sjajnim udarcem sa 20 metara matira Čelebića za 1:0. U finišu prvog poluvremena Čelik je postigao i drugi gol preko Kouadia. Ovaj napadač koji je pravio najviše problema dvojcu Zukić-Musić se sjajno oslobodio Musića i nije mu bilo teško da sa sedam-osam metara matira Čelebića koji je bio nemoćan u ovom duelu. U drugom poluvremenu Čelik je sačuvao rezultat i zasluženo slavio. Iz drugih 45. miunta možemo izdvojiti jedino priliku rezerviste Čatića kojeg je brzonogi Kovač sjajno uposlio u 82 minuti, ali je Čatić slabo šutirao i nije bilo problema po gol Markovića. U 70.minuti sudac Bojo je dodijelio direktne crvene kartone Čehajiću i Hasanhodžiću nakon što je igrač Čelika fiziči nasrnuo na mladog igrača Rudara. Na putu u svlačionicu došlo je do novog naguravanja, ali su fizički sukob spriječili službeni predstavnici oba kluba.

ČELIK – RUDAR KAKANJ 2:0  (2:0)

Sudije: Danijel Bojo, Admir Malkoć, Alen Serdarević. Delegat: Fuad Zahirović.

Strijelci: 43. min Šišić 1:0, 45. min Kouadio 2:0

ČELIK: Marković. Udovčić, Šehić, Šišić, Ismaili, Kadrić, Hasanhodžić, Šabanović, Imamović, Duvnjak, Kouadio. Igrali su još: Mehić, Jaganjac, Jurković, Pašalić. Trener. Kemal Hafizović.
RUDAR KAKANJ: Čelebić, Čaluk, Hrvat, Musić, Zukić, Smolo, Durak, Kobilica, Vehab, Kovač, Čehajić. Igrali su još: Smaka, Čatić, Kozlo. Trener: Elvedin Beganović.

Čehajić najbolji strijelac, Kobilica najbolji igrač ovogodišnjeg memorijala ''Galib Mujčić''

Na kraju turnira dodijeljeni su pehari za tri prvoplasirane ekipe, kao i pehari i diplome najboljim pojedinacima. Za najboljeg golmana turnira izabran je golman zeničkog Čelika Matej Marković. Najbolji igrač turnira je veznjak Rudara Belmin Kobilica. I najbolji strijelac ovogodišnjeg turnira dolazi iz ekipe kakanjskog prvoligaša, a to je Belmin Čehajić. Igrač koji najviše podsjeća na rahmetli Galiba Mujičića je igrač Viteza Haris Rebihić, a nagradu za fair play dobila je ekipa FK Vitez.